יצוג משפטי בבוררות בינ"ל

זירת הבוררות הבינלאומית דומה להתמחות של רופא מסוים בנישה רפואית. לא די בהיותו "רופא משפחה", או עורך דין מסחרי, אלא ההתמחות הייחודית בבוררות בינלאומית מהווה גורם מכריע. התמחות בבוררות בינלאומית הנה נישה בפני עצמה. דיני הבוררות הבינלאומית משפיעים לא פעם על הכרעת הבוררות יותר מאשר המשפט המסחרי עצמו.
בוררויות בינלאומיות מתנהלות בדרך כלל במוסדות בוררות בינלאומיים ובעיקרם: ICC International Court of Arbitration of the International Chamber of Commerce The London Court of International Arbitration The American Arbitration Association ובגופים בינלאומיים אחרים.

זירת הבוררות הבינלאומית דומה להתמחות של רופא מסוים בנישה רפואית. לא די בהיותו "רופא משפחה", או עורך דין מסחרי, אלא ההתמחות הייחודית בבוררות בינלאומית מהווה גורם מכריע. התמחות בבוררות בינלאומית הנה נישה בפני עצמה. דיני הבוררות הבינלאומית משפיעים לא פעם על הכרעת הבוררות יותר מאשר המשפט המסחרי עצמו.
בוררויות בינלאומיות מתנהלות בדרך כלל במוסדות בוררות בינלאומיים ובעיקרם: ICC International Court of Arbitration of the International Chamber of Commerce The London Court of International Arbitration The American Arbitration Association ובגופים בינלאומיים אחרים. משרדנו מתמחה בייצוג לקוחות ישראליים בבתי דין בינלאומיים לבוררות ובעיקר בפני ה – ICC Court שמרכזו בפריז, צרפת. בנוסף לפן המסחרי והבינלאומי הקשור בכך חשוב בעת ייצוג משפטי ליתן את הדעת על קשת עניינים: 1. ניתוח נכון של סעיף הבוררות, לרבות התייחסות להליך מינוי הבורר/ים, דין המהותי, מקום הבוררות, שפת הבוררות, הדין הפרוצדוראלי החל, אפשרויות אכיפה של פסק הבוררות בעתיד, אפשרויות לסעדים דחופים ועוד. 2. השלמת או תיקון מוסכם של תנאי הבוררות בהתאם לנסיבות; 3. "סוף מעשה במחשבה תחילה" בעת ניסוח בקשה לבוררות; 4. הליך מינוי בורר/ים בהתאם למנגנון החוזי וכללי הבוררות; 5. גיבוש נכון של סדרי הבוררות בהתחשב בכללי המוסד; 6. נקיטת הליכים המסייעים בחיסכון בהוצאות הבוררות; 7. בחינת מנגנוני ייעול הליכים בבוררות וכן פתרונות גישור, פשרה ואחרים; 8. הבחנה בין מקום בוררות פיזי ומשפטי; 9. הליכים לגביית ראיות וקבלת החלטות באשר לחקירות נגדיות; 10. חוות דעת משפטיות ומומחים; 11. הליכי בקרה פנימיים במוסד לבוררות; 12. הליכי אכיפה או התנגדות לפסק הבוררות ועוד. במקרים שונים "ערנות תציל מאסון".
כך לדוגמה, אחר מינוי מותב הבוררות לא יהיה ניתן לצרף עוד צדדים להליך זה לפי כללי הבוררות של ה – ICC (כלל 7) ואחר גיבוש כתב הסמכות, ה – Terms of Reference לא יהיה ניתן להעלות טענות נוספות החורגות ממסמך זה (ראה שם כלל 23 לכללי הבוררות). במוסדות אחרים חלים כללים ייחודיים אחרים. מעבר לכך קיימת תורה שלמה באשר לניסוח סעיף בוררות בינלאומי שיש בה כדי להכתיב את מתווה הבוררות מראש ובכלל זאת קבלת החלטות מכריעה בקשר עם מקום הבוררות, תנאים מוקדמים לזהות הבוררים, הלאום שלהם, ניסיונם, שפת הבוררות, הבחנה בין מקום פיזי נח לדיונים ובין מקום משפטי בו תיחשב הבוררות כמתנהלת, התחשבות במיקום עדי מפתח, אפשרויות האכיפה של פסק הבוררות ועוד.

צור קשר

אודות

משרדנו מתמחה בייצוג לקוחות בהליכי בוררות עסקית, בינ"ל ובענף הבניה. עיון בפסקי הדין הניתנים בבתי המשפט בנוגע להליכי בוררות מלמד עד כמה הבנה מעמיקה בדיני בוררות מכריעה את הכף ולא די בהבנת התחום העסקי, תחום ליקויי הבניה, סכסוך שותפים, הפצה או סוכנות וכיו"ב. הדבר נכון גם כאשר מדובר בבוררות בינלאומית בה הבנת כללי בית הדין לבוררות כדוגמת אלה של ה – ICC אשר יצאו במהדורה חדשה בשנת 2012 או של ה – LCIA תכריע את סיכויי התיק, לעיתים במידה גדולה יותר מאשר הדיון בתחום המסחרי בו חלוקות דעות הצדדים.

מאמרים בנושא

עו"ד רונן סטי +פורסם בכלכליסט 19.10.17

עוד

לנצח את הסכסוך מחוץ ובין כתלי בית המשפט

מרצה: עו"ד רונן סטי, רונן סטי ושות' – לחץ להרחבה ל …

עוד

במקרה לא הכנותי מראש

עו"ד אריק שרבי מצ"ב מאמרו של עו"ד אריק שרבי , שפור …

עוד

בוררות הרופאים

עוד

צור קשר