מינוי מגשר והליכי גישור/בוררות

מאז שנת 1998 גישר עו"ד סטי במאות הליכי גישור עסקיים ובענף הבניה על פי מינויים מאת שופטים ושופטות בבתי משפט השלום והמחוזי מדן ועד אילת. עו"ד סטי מגשר בתחומים עסקיים, בענפי הבניה והתשתיות ובסכסוכים בינ"ל. בשנת 2001 ראה אור ספרו, "דרך גישור להסכם" [הוצאת "דרכים] ומאז ועד היום נחשב ל"מורה הנבוכים" המעשי לניהול מקצועי של הליכי גישור. לצד הליך הגישור משולבים הליכים יצירתיים לפתרון הסכסוך "מחוץ לקופסא, ומחוץ לבית המשפט, כגון: בוררות עסקית, בוררות מומחיםגישבור בייסבול.™ באופן זה, צדדים יכולים לפתור את הסכסוך במלואו במשרדנו ולא "להסתפק" רק בגישור.
קשת התחומים בהם גישר ומגשר עו"ד סטי הנם תחומים עסקיים רחבים, סכסוכים כספיים בכל תחום עסקי, סכסוכי שותפים, מאבקי שליטה בתאגידים, סכסוכי עסקים משפחתיים בין בני משפחה, או למול ספקים ולקוחות וכיו"ב. כמו כן מגשר עו"ד סטי במגוון רחב של סכסוכים בתחומי הבניה והתשתיות ובכלל זאת סכסוכי יזם – קבלן, קבלן – קבלני משנה, פרויקטים של תמ"א 38, חשבונות סופיים, לוחות זמנים, שינויים ותוספות ועוד. כמו כן מנהל עו"ד סטי גישורים בשפה האנגלית.

בשנת 2018 יש לדעתי לראות את הגישור כאמצעי המשתלב בקשת אמצעים לפתרון סכסוכים "מחוץ לקופסא" ומחוץ לבתי המשפט ובכללם: "גישבור" המשלב בין יתרונות הגישור ויתרונות הבוררות, "גישבור בייסבול"™ המשלב בין הישגי גישור שלא סיים את הסכסוך בהסכם ובין פתרון מכריע המשלים את הנדרש, בוררות עסקית, "בוררות מומחים"™ הנותנת מענה לסכסוכים בהם נדרשת חוות דעת, "בוררות אינקוויזיטורית" בה הבורר שואל את השאלות במקום מאבק מתיש של חקירות נגדיות ועוד ועוד פתרונות יצירתיים פרי עטו של עו"ד סטי המובילים ליעד. גישור לא צריך דווקא לפתוח את הדרך, הוא יכול להשתלב בה, או לסיים אותה.

במטרה לבחור את ההליך הנכון לסכסוך, כמו "בגד במידה הנכונה" מקיים משרדנו מנ"ת – מחלקה לניתוב תיקים. בישיבת מנ"ת מסייע עו"ד לצדדים לבחור את ההליך או שילוב מתאים בין הליכים לפתרון הסכסוך. יחד עם זאת, ככל שהצדדים חפצים במינוי מגשר, יכולים הם לעשות כן אף ללא ישיבת מנ"ת באמצעות סעיפי המינוי באתר זה. ולסיום דוגמה.

בין יתר הגישורים אשר ניהלתי לאורך 20 השנה האחרונות זכור לי סכסוך עסקי קשה בין אחים. הטענות היו למרמה, הפרת יחסי אמון משפחתיים ואף נמסר לי כי הצלחת/כישלון הגישור עלולים לגזור שלום או מאבק אלים. בישיבה השניה הושגה פריצת הדרך. ה"אסימון" ירד ובמקום לריב על התקלה היה ניתן להכיל אותה בחדר. ירדתי לחצר המשרד והבאתי לכל אחד ענף אחד (זו היתה תקופת שלכת אז היו ענפים בשפע). ביקשתי כי כל אחד מהם ישבור אחד וכך היה, בשניה אחת. לאחר מכן נתתי בידיו של כל אחד 10 ענפים וביקשתי שישברו אותם. זה היה כמעט בלתי אפשרי. אמרתי להם: "אלה היחסים שהיו ואלה היחסים מהיום. תשמרו אחד על השני." הגישור הסתיים בהסכם ובשלום משפחתי. אין פסק דין בבית משפט שיכול להשיג כזה הישג. אכן, הליך הגישור טומן בחובו עצמה רבה.

דברו איתנו

054-2603000