לנצח את הסכסוך = לייצג כעורך דין ולחשוב כמו שופט

הסכסוך קיים!

הסכסוך קיים. אתם בדרך להוציא מכתב התראה או שקיבלתם אחד; אתם בדרך לחבר כתב תביעה, או כתב הגנה; לקראת, או תוך כדי התדיינות של שנים בבית משפט; שותפים, מוכרים, או רוכשים בעסקת נדל"ן, יזמים, או קבלנים, אחד מבעלי העניין בפרויקט תמ"א 38, אולי אחים או אחיות לעסקים, יורשים או יורשות, זכיינים או מזכים, סוכנים, מפיצים או יצרנים, בהיי- טק, או בתחום אחר – אתם חייבים עורך דין והשאלה היא איך מנצחים את הסכסוך? השאלה הזו מעסיקה את כל מי שנמצא בהתדיינות בבתי משפט. איך מצחים את הסכסוך? איך גומרים עם זה? איך פותרים את זה וממשיכים הלאה בחיים? כמה זה יעלה? בריאות? כסף, יחסים?

אסטרטגיה נכונה!

מי שרוצה לנצח את הסכסוך צריך לנקוט באסטרטגיה נכונה. לדוגמה, להתדיין במערכת בתי המשפט בלי סוף, זו אפשרות קיימת, אך בוודאי לא הנוסחה המנצחת. זאת משום שעד לפסק דין חלוט בבית משפט עליון תידרשו לסכומי עתק ובסכסוך עסקי ל - 7 שנים ואולי גם ל – 15 שנה - לא בטוח שזה שווה את זה ומה שבטוח זה שככה אל מנצחים סכסוך (די אם תחשבו על המשפט כי : "מי שקורא את האותיות הקטנות בחוזה רוכש ידע, ומי שלא – ניסיון" כדי להבין שעל כל דבר ניתן להתווכח לעד).

יש עם מי לדבר!

הדרך לנצח את הסכסוך מתחילה בקבלת החלטות "מחוץ לקופסא" ולא פעם, מחוץ לבית המשפט. אם במילא רב התיקים בבית משפט מסתיימים סטטיסטית בפשרה, עדיף לקחת עליה אחריות כבר היום. באחד הספרים שיצאו בארה"ב על מו"מ ישנה קריקטורה בה רואים איש עסקים שידיו על הקיר ושודד מכוון אקדח לרכה שלו. השודד מאיים בשאלה המפורסמת: "Your money or your life?" ואיש העסקים עונה: "I never accept the first offer". יש להניח שהתשובה הזו לא שרתה אותו במיוחד...כלומר, עורך הדין מבחינתכם חייב להיות חזק בניהול משא ומתן. יש לבנות את התביעה, או ההגנה באופן שיביא בחשבון משא ומתן ושיאפשר להגיע לתוצאה טובה מבחינתכם שכן כידוע "בתחבולות תעשה מלחמה" ויש לומר, "גם שלום".

אין עם מי לדבר!

אם אין עם מי לדבר בצד השני ואתם רוצים לנצח את הסכסוך, אזי כדי לשקול הליך בוררות שהוא האלטרנטיבה הפרטית לבית משפט. שיפוט פרטי, בדומה לרפואה פרטית, מאפשר ניהול משפט בתנאים סביבתיים ידידותיים בהרבה מבית משפט: בחירת הבורר המחליט, פישוט ההליכים, לוח זמנים קצר ואפשרות אישור הכרעת הבורר כפסק דין אותו ניתן לאכוף בהוצאה לפועל כמו זה של בית משפט, הופכים את הבוררות להרבה יותר מתאימה מבית משפט עבור תיקים אזרחיים ובוודאי עסקיים. ומכאן למסקנה כי אתם צריכים עו"ד בעל יתרון יחסי בייצוג בבוררות.

רפורמה 2020 בבתי המשפט!

יותר מכך, בשנת 2020 תיכנס רפורמה לבתי המשפט לפיה צדדים לסכסוך חייבים, אחר הגשת כתבי טענות ראשונים, להודיע לבית משפט מהו המנגנון המועדף עליהם ליישוב הסכסוך: גישור או בוררות. אם הם רוצים דווקא להמשיך בבית משפט, עליהם לשכנע שיש טעמים מיוחדים לכך, למשל כי מדובר בתיק תקדימי, דבר נדיר ביותר. אם לא תשתפו פעולה, אתם חשופים להוצאות משפט לאוצר המדינה והתחלה ב"רגל שמאל" את משפט שלכם. כלומר, כך או כך השליטה במו"מ, גישור ובוררות הפכה להיות אבן יסוד קריטית בבחירת עורך דין.

בוא נניח לרגע שאתם ממשיכים בבית משפט. נניח שיש בידכם לשכור שרותיו של עורך דין המבין את הדין, מנוסה, מוכשר בחיבור כתבי טענות וגם מופיע בצורה ראויה בבית משפט - אגב, לא פשוט בכלל למצוא את מי שעונה לכל העולמות האלה. אבל, זה לא מספיק שכן גם הצד השני יכול לשכור שרותיו של עורך דין דומה. אם זה המצב אתם צריכים יתרון יחסי מכריע. יש כזה. כדאי מאד שתנסו לראות אם יש בידכם "להיכנס" לראש של השופט, הבנת הלך מחשבתו, שיקול דעתו, צרכים מיוחדים של בית המשפט – רק אז באמת תוכלו לזכות ביתרון יחסי לצורך קבלת החלטות.

לייצג כעורך דין ולחשוב כמו שופט!

במהלך 20 השנה האחרונות פעל משרדנו כדי לייצר את היתרונות היצירתיים בציר כוחות זה: ליטיגציה מ'עיני השופט' ולמעשה מעיני הבורר עוה"ד סטי אשר בנה באופן מיוחד את היכולת לחשוב דרך "הראש" של השופט, ייצוג בגישור, ניהול מו"מ משפטי ושליטה בולם הבוררות מכל זווית אפשרית שלו.

רונן סטי ושות' חרט על דגלו בעבודה קשה וארוכת שנים לייצוג לקוחות מתוך גישה המשלבת בין יתרון יחסי בהליכי בוררות, גישור ובוררות לצד יכולת ייצוג הלקוחות באופן מקצועי בבית משפט. בנוסף לכך, באופן ייחודי נפלה בידינו הזכות להבין את נקודת הראות של השופט וממש להיות מחוברים אליה, הגם שאין בכך "תוכנית ביטוח" כלשהי. זאת מתוקף ניסיונו הרב של עו"ד סטי כגורם שיפוטי אשר ניהל במהלך השנים מאות ישיבות בוררות וגישור בהם הופיעו מאות ואלפי עורכי דין לאורך 20 השנה האחרונות. הדבר משרת את לקוחותינו בכל מהלך קבלת החלטותיהם בבית משפט ובכל הליך אחר.

אם אסטרטגיה זו מקובלת אז כל שנותר הוא לצאת למסע לגיבוש היעד ולנצח את הסכסוך! ביחד!

לשליחת ווטסאפ
03-6137070 ליצירת קשר טלפוני

דברו איתנו

054-2603000