הניתוח הצליח אך החולה בצרותה

הניתוח הצליח אך החולה בצרות   עו"ד רונן סטי, יו"ר ועדת הבוררות והגישור המחוזית בלשכת עורכי הדין וחבר הנהלת בית הדין הבינ"ל לבוררות של ה – ICC  בפריז. שביתת הרופאים הסתיימה: הניתוח "הצליח" אך הרופאים המתמחים צפויים למצוא עצמם מחוץ למערכת. תוצאה עגומה זו עוד ניתנת לפתרון של הרגע האחרון. על הצדדים להסכים להחריג את תנאי הרופאים המתמחים מן ההסכם שנכרת בין האוצר ובין ההסתדרות הרפואית. גישור לא יצלח כאן כיון שכלו כל הקיצין. הדרך היחידה לדעתי הנה פתיחת הליך בוררות קצר על בסיס הסכם בוררות בכתב בין הרופאים המתמחים ובין המדינה. אם הצדדים אינם יכולים להגיע לעמק השווה עליהם לשאת בסיכוי ובסיכון הקיים במבחן …

אודות

משרדנו מתמחה בייצוג לקוחות בהליכי בוררות עסקית, בינ"ל ובענף הבניה. עיון בפסקי הדין הניתנים בבתי המשפט בנוגע להליכי בוררות מלמד עד כמה הבנה מעמיקה בדיני בוררות מכריעה את הכף ולא די בהבנת התחום העסקי, תחום ליקויי הבניה, סכסוך שותפים, הפצה או סוכנות וכיו"ב. הדבר נכון גם כאשר מדובר בבוררות בינלאומית בה הבנת כללי בית הדין לבוררות כדוגמת אלה של ה – ICC אשר יצאו במהדורה חדשה בשנת 2012 או של ה – LCIA תכריע את סיכויי התיק, לעיתים במידה גדולה יותר מאשר הדיון בתחום המסחרי בו חלוקות דעות הצדדים.

צור קשר

הניתוח הצליח אך החולה בצרות

 

עו"ד רונן סטי, יו"ר ועדת הבוררות והגישור המחוזית בלשכת עורכי הדין וחבר הנהלת בית הדין הבינ"ל לבוררות של ה – ICC  בפריז.

שביתת הרופאים הסתיימה: הניתוח "הצליח" אך הרופאים המתמחים צפויים למצוא עצמם מחוץ למערכת. תוצאה עגומה זו עוד ניתנת לפתרון של הרגע האחרון. על הצדדים להסכים להחריג את תנאי הרופאים המתמחים מן ההסכם שנכרת בין האוצר ובין ההסתדרות הרפואית. גישור לא יצלח כאן כיון שכלו כל הקיצין. הדרך היחידה לדעתי הנה פתיחת הליך בוררות קצר על בסיס הסכם בוררות בכתב בין הרופאים המתמחים ובין המדינה. אם הצדדים אינם יכולים להגיע לעמק השווה עליהם לשאת בסיכוי ובסיכון הקיים במבחן המשפט, על הטוב והרע שבהם.

על הבוררות להיות פשוטה במתכונתה: הרופאים המתמחים יניחו את הצעתם לפשרה והמדינה תניח את הצעתה. הבורר יהא רשאי לבחור בהצעה הנראית בעיניו עדיפה יותר לנוכח טיעוני הצדדים אשר ימסרו בתוך שבועיים ימים שכן כבר נשפך מספיק דיו על סכסוך זה. על הצדדים להסכים בהסכם הבוררות כי הם יקבלו את הדין, היא אשר יהא, אחרת יעמדו בפני מצב של הפרת צו שיפוטי ופסק בוררות אשר צפוי לעבור אשרור כפסק דין לפי חוק הבוררות. כך, יימצא כי הרופאים המתמחים יוכלו לשוב לעבודתם ביום חתימת הסכם הבוררות, תחת משיכת מכתבי ההתפטרות לאלתר. האוצר יחל בתשלום תנאי שכר ועבודה המשקפים את הצעתו לפשרה, או כלל הפחות, לפי התנאים אותם הציע להסתדרות הרפואית עובר להסכם הפשרה שהושג. אנחנו האזרחים – הבריאים והחולים – נדע כי יש לנו כתובת ולא הותרנו את מיטב רופאינו מחוץ למערכת – רופאים שאין ספק כי נדרשים הם למערכת ולצערנו, גם לעיתים בעיתות חירום. אסור לוותר עליהם. עליהם גם לתת הזדמנות אחרונה להכריע את גורלם. צו השעה הנו צו פיוס שכן די בקולות הנשמעים מחוץ לישראל כדי להבין שזו השעה לאיחוד כוחות פנימה. יש לחלץ את הרופאים והמדינה מן הצרה לה נקלעו ובוררות עשויה להיות התרופה המתאימה לכך.

 

צור קשר