בוררות גירושין

בוררות גירושין – להיפרד לשלום

זה קורה לאחד מכל 4 זוגות נשואים בישראל: גירושין. זה עלול להיות סיוט מתמשך לאורך שנים. זה יכול להימשך מדיון לדיון בבית משפט לענייני משפחה ו/או בבית הדין הרבני. בדרך זה עלול לקרוע את התא המשפחתי לגזרים. אבל! זה לא הכרחי. ניתן אחרת בבוררות גירושין בפני עוה"ד רונן סטי ועורכת דין המתמחה לפחות כעשור בתחום דיני המשפחה עימה פועל עו"ד סטי כצוות בוררות גירושין. הליך הבוררות מבוסס על הסכמה של הצדדים להיפרד כאשר חלוקת הזכויות בנכסים וזכויות כלכליות תוכרענה על ידי הבוררים על פי כללי דין מהותי. הכרעת הבוררים תקבל תוקף של פסק דין, כמו זה של בית המשפט לענייני משפחה. מהיר יותר, יעיל יותר ומקצועי לא פחות.

בוררות בשניים

הליך הבוררות הנו הליך שיפוטי פרטי. הוא מתנהל על פי חוק הבוררות, התשכ"ח – 1968 ובפיקוח בית המשפט לענייני משפחה. הבוררות מקנה לא פעם תחושת שבין מערכת הרפואה הפרטית והציבורית ובין טיסה במטוס צפוף למול מחלקה פרטית בטיסה מקבילה. הבורר, בעל סמכות שיפוטית אינו תלוי בצדדים. הוא מנהל את הסכסוך באופן המשוחרר מכללי הפרוצדורה המסובכים המחייבים בבית משפט. הצדדים נהנים מלוח זמנים מהיר בהרבה לעומת זה המתחייב בהתדיינות בבתי משפט. הצדדים נהנים מדיסקרטיות ופרטיות שכן הדיונים מתנהלים בתנאים נוחים ובאווירה פרטית ועניינית. הבוררות נהנית מאפשרות שילוב של כלים יצירתיים לפתרון סכסוכים והיפרדות עניינית שבין בני הזוג, תוך התחשבות בילדים הצעירים. פסק הבוררות ניתן לאישור כפסק דין של בית משפט. הלכה למעשה הליך הבוררות נותן מענה למשפחות בגירושין במקום בית משפט כמעט בכל החזיתות. הוצאת ההליך לפועל מבוססת על הסכמה בכתב של הצדדים על מנת להנות מיתרונות חוק הבוררת הליכי הפיקוח של בית המשפט ואכיפת פסק הבוררות באמצעותו ככל שנדרש הדבר.

הבורר, עוה"ד רונן סטי על בוררות בגירושין, תוכנית "סודות הנדל"ן", רשת ערוץ 13, 7.12.19.

הבוררים

עוה"ד רונן סטי, נחשב למן הבוררים המובילים בישראל, יו"ר הוועדה הארצית לבוררות וגישור בלשכת עורכי הדין וכן יו"ר הפורום ליישוב סכסוכים בדרכים אלטרנטיביות של הלשכה. עו"ד סטי כבורר מביא את ניסיונו הרב בניהול הליכים שיפוטיים וכמי שחתום על חדשנות יצירתית בהליכים אלה, כולל הליך הבוררות בגירושין בשניים.
עורכות דין בעלות ניסיון של עשור שנים ויותר בתחום דיני המשפחה. הניסיון המשותף הרב מאפשר בידינו לבצע ניתוח משפטי ולבר משפטי של הסיטואציות הרגישות ביותר ושילוב הדין החל.
השילוב של בוררות בשניים בפני 2 בוררים מאפשר בידי הצדדים להנות מגדרית הן מגישת "הבורר" והן מגישת "הבוררת". השיוויון המגדרי מחזק את תחושת הביטחון וההפריה ההדדית.
הבוררים נהנים משפה ופעילות משותפת המאפשרים בידם לייצר עבודת צוות בה "השלם גדול מחלקיו" עבור בני הזוג, היפרדותם המוצלחת והתחשבות בילדיהם.

הכרעה בתיקי גירושין בבוררות


תיק גירושין כולל 3 היבטים מרכזיים בדר"כ:

  1. פן אישי – גט גירושין המחייב אישור בבית הדין הרבני

  2. פן הורי - הסדרי משמורת, ראיה, מזונות ואח

  3. פן כלכלי – פירוק התא הכלכלי המשפחתי

הפן האישי, היינו אישור הסדר גירושין מחייב את אישור בית הדין הרבני. בוררות בתיקי גירושין מאפשרת פתרון הסכמי ו/או הכרעה משפטית בכל הפן הכלכלי ובכלל זאת, שאלת חלוקת הרכוש, לרבות נדל"ן, תוכניות חיסכון, זכות לכתובה, עסק, נכסי קריירה, פנסיות ואח' בפסק בוררות. פסק הבוררות ניתן לאישור כאמור בבית משפט כפסק דין.

גם הפן ההורי מאפשר הסדרה הסכמית, או הכרעה ברב רובם של העניינים ללא צורך בבית משפט: קביעת גובה המזונות, הסדרי ראיה ואחרים הנם עניינים שניתן להסכים עליהם במו"מ, גישור, או להכריע בהם באין הסכמה, בהליך בוררות.

ישיבת מטרה ויציאה לדרך

ישיבת המטרה הנה ישיבה מקדמית הסוללת את הדרך לבוררות. בישיבה המטרה יש בידינו להתרשם באופן ראשוני מן הנסיבות ולגבש את הסכם הבוררות בכתב ותנאיו. זאת באמצעות הסכם פרי מו"מ ישיר או הסדר גישור פרוצדרואלי.

הסכמת בני הזוג על הגירושין תקבל את אישורו של בית הדין הרבני בסמוך לאחר מתן פסק הבוררות ובהתאם להסכמות הצדדים מראש. הסתייעות בבית המשפט לענייני משפחה תיעשה גם כן לפי הצורך ובהתאם לסמכותו.

הבוררות סוללת את הדרך לפרידה לשלום במקום התדיינות בבית משפט ובית הדין אשר עלולה לעלות לתא המשפחתי במחירים יקרים מכסף (ולעיתים מאלה שיש בידו להרשות לעצמו) בדרכו לעולם חדש ויש לקוות מוצלח בחייו של כל אחד מכם. אנו מאחלים לכם הצלחה רבה!

דברו איתנו

054-2603000