עסקים עם המצרים?

עסקים עם המצרים? עו"ד רונן סטי, חברת הנהלת בית הדין הבינ"ל לבוררות של ה – ICC בפריז ויו"ר הועדה מחוזית לבוררות וגישור בלשכת עורכי הדין בישראל.   התדרדרות היחסים עם מצרים וחוסר הוודאות העסקי הפכו למציאות. הכתובת על הקיר: אם אין יחסים קשה לקיים עסקים. הדבר גורם בצדו לחששות כבדים בקרב אנשי העסקים הישראלים. פרשת צינור הגז והשלכותיה הקשות בישראל היא רק דוגמא ראשונה לכך. יש להפריד באופן ברור בין המישור המדיני – פוליטי ובין המישור העסקי. במישור העסקי צריכים "סוחרי השלום" לעיין היטב בהסכמים המסחריים עם עמיתיהם המצרים. עליהם להכין עצמם למצב של הפסקת התקשרות או הפרתה בימים של משבר ולהבין את המשמעויות המשפטיות: …

אודות

משרדנו מתמחה בייצוג לקוחות בהליכי בוררות עסקית, בינ"ל ובענף הבניה. עיון בפסקי הדין הניתנים בבתי המשפט בנוגע להליכי בוררות מלמד עד כמה הבנה מעמיקה בדיני בוררות מכריעה את הכף ולא די בהבנת התחום העסקי, תחום ליקויי הבניה, סכסוך שותפים, הפצה או סוכנות וכיו"ב. הדבר נכון גם כאשר מדובר בבוררות בינלאומית בה הבנת כללי בית הדין לבוררות כדוגמת אלה של ה – ICC אשר יצאו במהדורה חדשה בשנת 2012 או של ה – LCIA תכריע את סיכויי התיק, לעיתים במידה גדולה יותר מאשר הדיון בתחום המסחרי בו חלוקות דעות הצדדים.

צור קשר

עסקים עם המצרים?

עו"ד רונן סטי, חברת הנהלת בית הדין הבינ"ל לבוררות של ה – ICC בפריז ויו"ר הועדה מחוזית לבוררות וגישור בלשכת עורכי הדין בישראל.

 

התדרדרות היחסים עם מצרים וחוסר הוודאות העסקי הפכו למציאות. הכתובת על הקיר: אם אין יחסים קשה לקיים עסקים. הדבר גורם בצדו לחששות כבדים בקרב אנשי העסקים הישראלים. פרשת צינור הגז והשלכותיה הקשות בישראל היא רק דוגמא ראשונה לכך. יש להפריד באופן ברור בין המישור המדיני – פוליטי ובין המישור העסקי. במישור העסקי צריכים "סוחרי השלום" לעיין היטב בהסכמים המסחריים עם עמיתיהם המצרים. עליהם להכין עצמם למצב של הפסקת התקשרות או הפרתה בימים של משבר ולהבין את המשמעויות המשפטיות: האם האירועים האחרונים ואלה שעוד יתרחשו נחשבים ל"כח עליון"? האם אי חידוש הסכם מסחרי מותר בנסיבות אלה, או הפסקתו? האם יש ממי להיפרע פיצויים והאם יש להיערך לנקיטת הליכים דרסטיים כדוגמת עיקול נכסים או כספים בארץ או בחו"ל? אם קיימת למשל אפשרות של בוררות בינ"ל במוסדות מכובדים על פי הסכם ההתקשרות הרי שהדבר מבטיח בירור נקי מהיבטים פוליטיים, בהליך הוגן ותכליתי.

על אנשי העסקים הישראליים להבין כיצד להתנהל בבוררויות אלה ויפה שעה אחת קודם,  זו "הדקה התשעים" לברור והכנות טרם "תדפוק" הכתובת שעל הקיר, על הדלת.

 

 

עסקים עם המצרים?

עו"ד רונן סטי, חברת הנהלת בית הדין הבינ"ל לבוררות של ה – ICC בפריז ויו"ר הועדה מחוזית לבוררות וגישור בלשכת עורכי הדין בישראל.

 

התדרדרות היחסים עם מצרים וחוסר הוודאות מחייבים עיון מחודש בהסכמים המסחריים עימם. במציאות שכזו נראה כי זה רק עניין של זמן עד לפרוץ משבר עסקי בין שני צדי המתרס. בבדיקה זו יש לבחון את קיומם של סעיפי בוררות בינלאומית אשר יכולים, בתכנון נכון מראש, לפצות על הפרה קשה של הסכמים או לסייע במציאות מוצא עסקי הוגן במציאות מורכבת זו.

צור קשר