למנות את סטיב אדלר כמגשר

למנות את סטיב אדלר כמגשר

 

למנות את סטיב אדלר כמגשר

עו"ד רונן סטי,רונן סטי ושות' משרד עו"ד, בוררות ויישוב סכסוכים¹

 

ישראל היא מדינה מתדיינת. לצד ערכי "השלום" כלפי חוץ, אנו חיים בוויכוח מתמיד בעוד המדינה משווקת עם שכנותינו הקרובות והרחקות אך גרוע מכך, בינינו פנימה.

עומס התיקים העצום בבתי המשפט מוכיח באופן חד וחלק שרבים מאתנו לא מבינים הרבה במו"מ, גם אם הם חושבים כך. נראה שגם הסכסוך בין המדינה ובין ועד הפרקליטים מוכיח זאת.

יותר מ- 40 יום בהם עולם הפשע חוגג והמדינה המופקדת על שלום אזרחיה והפרקליטים של שמירתו לא מסוגלים לנהל שיחות מו"מ מעשיות.

הדבר מזכיר במשהו את ימי שביתת הרופאים. כמה אסונות צריכים להתרחש על גבי הציבור כדי שתחת איום ועדת החקיקה הממלכתית הבאה יושג פתרון?

הפעם, אין צורך להביא מטוסים מחו"ל. המקור לפתרון נמצא כאן בינינו. שמו סטיב אדלר  – הוא לפחות המועמד הטוב ביותר לגשר בין הצדדים.

אם לא מדברים ולא מתקשרים חובה להיעזר במגשר ציבורי המכיר ומבין בתחום הסכסוך ויודע לגעת גם בנפש האדם. כיו"ר משותף של ועדת הבוררות וגישור בלשכת עורכי הדין תחושתי קשה שהמדינה המפנה את הצדדים לניסיון חובה של גישור בתיקים אזרחיים ופרקליטים האמונים על שמירת הציבור לא מצויים, כמעט מהרגע הראשון בגישור.

לא ייתכן שהמדינה וועד הפרקליטים יפגינו את כשוריהם בניהול הסכסוך ולא בפתרונו. נשיא בדימוס של בית הדין הארצי לעבודה שהוכיח כבר את כישוריו בהצלחה הינו כתובת ראויה.

זו חובת הצדדים כלפי הציבור לפנות מיידית להליך של גישור וזה גם המוצא הטוב ביותר עבורם.

לעניים הצעת המדינה למנות את כב' הנשיא בדימוס אדלר כבורר מוכיחה סוף סוף ליישם את הנחיית היועמ"ש מני מזוז על פיה המדינה תשתתף בהליכי בוררות אך לא צריך לרוץ לשם. הסדר מרצון עדיף על הסדר כפוי ביחסו לעבודה ולכן הגישור עדיף . תעשו שלום כבר. אנחנו זקוקים למדינה שעושה שלום ולא רק שוחרת שלום. אנו זקוקים לפרקליטי מדינה שפותרים סכסוכים ולא רק מנהלים אותם.

 

[1][1]רונן סטי ושות', משרד עו"ד בוררות ויישוב סכסוכים העוסק בתחום המסחרי ומתמחה בפתרון סכסוכים משפטיים,בין אם תוך ניהול ובין באמצעות הליכי בוררות, מו"מ וגישור משפטי.

web: setty-law.com, Email: ronen@setty-law.com.