מינוי עו"ד סטי כבורר

עורך דין סטי ניהל עשרות בוררויות במהלך 15 השנה האחרונות בסכסוכים מסחריים ובתחום הבניה במגוון תחומים, כולל בזירה הבינלאומית. במהלך השנים ולצד תפקידיו כיו"ר הוועדה המחוזית והארצית בלשכת עורכי הדין בתחום הבוררות במשך 12 שנה, פעילותו הרבה ותפקידיו ב – ICC International Court of Arbitration  ובפורומים מובילים נוספים, צבר מוניטין בינלאומי מוביל בתחומי הבוררות המסחרית והבינלאומית.

תפישת הליך הבוררות בעיני משלבת בין פתרון חכם של הסכסוך ובין מתן הזדמנות אמיתית ומלאה לבעלי הדין להציג את האמת שלהם. אני מאמין כי הליך בוררות צריך לספק, בשינויים המחוייבים, את ההבחנה שבין רפואה ציבורית ורפואה פרטית: שתיהן ליגיטימיות אך היכן שניתן להסתייע ברופא הפרטי, או "בשופט הפרטי" כבורר הדבר עדיף בדרך כלל; לעומת זאת, היכן שהמערכת הציבורית עדיפה, יש להסתייע בה. בעיני, סכסוכים עסקיים יכולים למצוא פתרונם בהליכי בוררות ללא בתי משפט במקרים רבים. לעומת זאת, למשפט פלילי לדוגמה "אין מה לחפש" בבוררות ועליו להתברר רק בבית משפט. יתר על כן, במקום בו בתי המשפט עמוסים לעייפה בקצב של כ – 1,000 ממוצע תיקים לשופט ויותר עשוי הליך הבוררות לתת "טיפול פרטי" ואפקטיבי המתאים יותר לאנשי העסקים בפרט ואף מעבר לכך.

הליך הבוררות במשרדנו גמיש וכולל אפשרויות מגוונות, תלוי בסעיף הבוררות שבין הצדדים, או בהחלטה המתקבלת על ידי הצדדים ובאי כוחם בישיבה מקדמית בפני הבורר:

 1. הליך בוררות עם פסק בוררות סופי ללא הליך ערעור;
 2. הליך בוררות הכולל ערעור בפני בורר בזכות;
 3. הליך בוררות הכולל ערעור בפני בורר ברשות;

כללי "קוד סטי" להליך בוררות המפורטים באתר המשרד כוללים סט כללים מן המתקדמים ביותר ובידי הצדדים להסכים עליהם.

הגישה בה אני מאמין הנה גישה יסודית הנותנת הזדמנות של ממש לחקר האמת. בסופו של דבר מדובר בממונם היקר והחשוב של בעלי הדין והאמת האישית של כל אחד ואחד. אם לא תינתן הזדמנות, כיצד יהיה בידי הצדדים לקבל את דין הבוררות?

בנוסף ובהתאם לרצון הצדדים ישנם גם הליכי בוררות יצירתיים מתקדמים הכוללים אפשרות הכרעה על דרך הפשרה ובצדה נימוק מסודר, "בוררות פלס" המכריעה בסכסוך בהתאם למידת השכנוע בפועל, הכרעה על פי מסמכים ללא צורך בעדויות, הכל כמובן בהסכמת הצדדים מראש ומתוך רצון טוב לחסוך בעלויות ולקיים הליך בוררות יעיל ותכליתי.

במהלך השנים ניהל, מייצג ומנהל עורך דין סטי בוררויות מסחריות מורכבות ומגוונות:

 

 1. בוררויות מסחריות ובינלאומיות;
 2. סכסוכי שותפים בתאגיד ו/או בשותפות;
 3. סכסוכים חוזיים מגוונים;
 4. סכסוכים בתחום ההפצה והלוגיסטיקה;
 5. סכסוכים עסקיים משפחתיים;
 6. סכסוכים בתחום עסקאות מקרקעין;
 7. סכסוכים בענף הבניה למיניהם כולל חשבונות סופיים, ליקויי בניה, יחסי קבלן -קבלן משנה, קבלן – דיירים ועוד;
 8. סכסוכים בתחום תמ"א 38;
 9. סכסוכים בתחום התשתיות;

וקשת נושאים רחבה נוספת.

 

הליך הבוררות יוצא לדרך בתיאום ישיבה עם הצדדים ו/ו באי כוחם:

 • אם קיים סעיף בוררות חוזי בין הצדדים – בהתאם לתנאיו.
 • במידה ואינו קיים, נקבעים הכללים בישיבה עם עו"ד סטי אחר שמיעת הצדדים ו/או באי כוחם וגיבוש נוסחה מתאימה ובכלל זאת קביעת לוח זמנים.

 

עורך סטי שימש במהלך 12 השנה האחרונות כיו"ר הוועדה המחוזית והארצית בלשכת עורכי הדין. במהלך 4 שנים שימש אף כחבר הנהלה בבית הדין הבינלאומי לבוררות בפריז, ICC International Court of Arbitration וחבר בפורומים נכבדים נוספים בתחום זה. בשנת 2008 אושר תיקון מס' 2 לחוק הבוררות אותו יזם והוביל המאפשר לצדדים להסכים מראש על הליך ערעור על פסק הבורר.

 

הליכי הבוררות מתנהלים בשפה העברית או האנגלית לפי צרכי הלקוחות.

צור קשר